Vladanovo bez obrázku

#1
Náš klan vznikl na podzim roku 2010, jako malá skupina hráčů s představou vytvoření částečně uzavřené komunity, jejímž cílem je co nejlepší zážitek při hraní série ArmA, dbá především na týmovou spolupráci a snaží se plnit potenciál této série napodobováním reálných taktik a postupů. Hlavní pro nás je kvalitní a zábavné hraní a za tím účelem pořádáme organizované akce, které se konají pravidelně několikrát týdně. Naši členové zajišťují kvalitní herní zážitek, tvoří nové mise, organizují výcviky a dalšími způsoby pomáhají v rozvoji a udržování klanu. Za uplynulé tři roky se náš klan z několika jednotlivců rozrostl na skupinu cca 25 hráčů se stále pevnějším jádrem veteránů a naše herní zážitky jsou stále lepší a lepší. Samotný název klanu "102nd" vychází z reálné jednotky AČR z Prostějova http://www.102pzpr.army.cz 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka"

Obrázek


Co hrajeme?


V letech 2010-2014 jsme hrávali ArmA 2: Combined Operations s modifikacemi Advanced Combat Environment 2 (ACE2) a Advanced Combat Radio Environment (ACRE) a několika dalšími addony, které doplňovali hru o mnoho reálných a důležitých prvků jako byli rádiová komunikace, systém léčení a další. Aktuálně již hrajeme nový díl poskytující nám zase o něco lepší a intenzivnější zážitky. Mezi hlavní modifikace, které nyní používáme patří: Advanced Combat Environment 3 (ACE3), Advanced Combat Radio Environment 2 (ACRE2), RHS: Escalation, přidávající Americké a Ruské jednotky ze současné doby .

Obrázek


Čím se řídíme a jak hrajeme?


Náš styl hraní je naprostým opakem toho, co je zpravidla k vidění na veřejných serverech. Pokud jste zvyklí na zmatené pobíhání jednotlivců po bojišti s nesmyslnou výzbrojí, respawnujících se každých pár minut, pak si můžete být jistí, že tohle u nás neuvidíte. Principy našich her jsou týmová spolupráce, reálné postupy, organizovanost, zodpovědnost a respekt ke spoluhráčům.
Když půjdeme trochu do hloubky, tak naše mise se obvykle točí okolo pěchotní čety tvořené velitelskou sekcí a 2-3 družstvy o osmi členech. Každé družstvo má svého velitele a každý člen má svou roli a k ní svěřenou zbraň. Mnohdy máme k dispozici v omezeném množství vzdušnou, obrněnnou či jinou podporu, ale vzhledem k našemu počtu se primárně zaměřujeme na pěchotní boj.

Hrajeme bez respawnu, s vypnutým záměrným křížem a pohledem ze třetí osoby, nepoužíváme pohyblivé značky v mapě ani jiné pomůcky ukazující pozici přátelských či nepřátelských jednotek. Používáme mód ACRE k simulaci rádiové komunikace, bez níž si už hraní nedokážeme ani představit. Co se typů misí týče, jedná se především o coop mise (proti AI) všech možných druhů od útoků a bránění, vzdušným a vodním výsadkům, konvojům, partyzánským misím, tankovým misím až k tajným nočním přepadům. U hraní hráč versus hráč jsme limitováni počtem hráčů potřebných k pořádné přestřelce, ale i přes to máme menší množství zajimavých scénářů, kde dochází ke vzájemným soubojům mezi našimi členy. Po každé velké akci také probíhá debrífink, kde velitelé všech oddílů provádí shrnutí průběhu mise a probíráme, co se stalo, kde jsme udělali chyby a co zlepšit pro příště.

Obrázek


Pro ilustraci můžete shlédnout naší videokompilaci:
Při hraní je pro nás tedy důležité především:


Týmová spolupráce, zodpovědný přístup:
Každý voják má svou roli a zbytek týmu na něho spoléhá, proto je potřeba brát hru zodpovědně, spolupracovat a plnit si své úkoly a roli.

Správná taktika, postupy a jejich provedení:

V centru výcviků vyučujeme a trénujeme spoustu různých postupů a věcí, jejichž znalost se předpokládá při hraní a snažíme se je co nejlépe praktikovat a průběžně se v nich zlepšovat. Velmi kvalitním zdrojem vědomostí je také, námi přeložená, Dslyecxiho příručka o Armě 2 "Dslyecxis Tactics, Techniques and Procedures", kterou doporučujeme k přečtení každému nováčkovi i veteránovi a která se u nás na webu nachází pod názvem "http://102-pzpr.com/dslyecxi/index.html"Taktická příručka". Aktuálně je k dispozici také verze přímo o Armě 3, ale ta je pouze v anglickém jazyce.

Iniciativa, chuť zkoušet nové věci a experimentovat:
Nikoho z nás nebaví hrát stále stejně a na stejných pozicích, proto se střídáme na velení a všech ostatních rolích. Vždy je vítané, když přijde někdo s tím, že by chtěl zkusit velení. Stejně tak, pokud někdo zvolí nestandartní postup v misi. Konec konců, v tom je ArmA unikátem.

Kvalita nad kvantitou:
Není pro nás důležité jestli se nás v daný den sejde třicet nebo patnáct, ani neusilujeme o to mít v klanu každého, jen aby nás bylo víc. Vždy je na prvním místě snaha o co nejkvalitnější hru a zážitek, a zpravidla se to daří právě v menším počtu zodpovědných hráčů a především rozumných lidí.

Respekt k ostatním, dospělé chování, smysl pro humor:
Nikdo z nás nemá zájem o urážky, povyšování se a všeználky. Při hře chceme přátelskou atmosféru a dobrou zábavu, spolu s realistickým zážitkem. Nechodíme si sem zanadávat, ale užít si hraní. Kdo by měl zájem to narušit, tak bude opět rychle směřovat pryč.

Obrázek


Jak se k nám přidat?


Pokud máte zájem si s námi zahrát a nejsou vám cizí výše zmíněné zásady, pak je postup jednoduchý. Stačí splnit následující požadavky:

1. <a href="http://www.102nd.cz/wp-login.php?action=register">Zaregistrovat se</a> zde na stránkách pod Vaším herním nickem.
2. Vlastnit originální verzi hry
3. Vlastnit funkční headset a mít nainstalovaný program <a href="http://www.102nd.cz/?page_id=110">TeamSpeak 3</a>.
4. Stáhnout si a zprovoznit všechny potřebné <a href="http://www.102nd.cz/?page_id=110">modifikace</a>.<br clear="ALL" /> 5. Zkusit si s námi několikrát (aspoň 5x) zahrát a zjistit jestli vám bude náš styl hry vyhovovat.
6. Pokud ano, <a href="http://www.102nd.cz/forum/viewforum.php?f=21">přihlásit se</a> na základní výcvik.
7. Pokud vás hra bude bavit a budete to myslet opravdu vážně, tak se přihlásit pomocí <a href="http://www.102nd.cz/forum/viewforum.php?f=11">přijímacího formuláře</a> k nám do klanu.

V případě jakýchkoliv komplikací se stačí obrátit na některého člena na Teamspeaku či na webu. Doufáme, že se vám u nás bude líbit a brzy se potkáme na virtuálním bojišti.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron
„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde